Przynęty do połowów na plaży

Najlepszą przynętą do łowienia na plaży jest żywa przynęta. Chociaż żywe przynęty w wodzie słonej mogą być trudne do złapania i utrzymania, są one najskuteczniejsze.

Rodzaje przynęt do łowienia na plaży

Ryby przynętowe to małe ryby łowione w celu wykorzystania ich jako przynęty do wabienia dużych ryb drapieżnych. Wykorzystywane są zazwyczaj gatunki powszechnie występujące i szybko rozmnażające się, dzięki czemu są łatwe do odłowienia. Przykładami słonowodnych ryb przynętowych są sardele, ryby balaju i ostrobok.

Niezależnie od tego, czy przynęta do połowu na plaży jest łowiona na haczyk czy na siatkę, należy unikać dotykania przynęty przed założeniem jej na haczyk. Miejsce, w którym przechowujesz przynętę powinno symulować naturalne środowisko przynęty.

Łowiąc na plaży na żywą przynętę, należy używać jak najlżejszych haków, przyponów i żyłek, aby dodatkowo nie stresować ryb. Prowadzenie haka przez wargi, oczodoły lub nozdrza przynęty pozwoli jej pływać bardziej naturalnie. Zaczepienie haka przed płetwą grzbietową zachęci przynętę do płynięcia w dół. W przypadku delikatnych przynęt, przywiąż żyłkę do trzymania haczyka.

Powiązany artykuł: Łowienie ryb na Morzu Bałtyckim – to warto wiedzieć

Przynęty do połowów na plaży

Kraby: Kraby o twardej i miękkiej skorupie są również dobrą przynętą do połowów na plaży. Można je rozdzielić lub użyć w całości. Aby zahaczyć całego kraba, przebij hak przez skorupę jak wiertło. Wprowadzić hak przez spiczastą część muszli po obu stronach korpusu. Zahaczony w ten sposób krab będzie żył i zwabi ryby.

Przynęta cięta: Następną najlepszą opcją przynęty dla połowów na plaży jest przynęta cięta; jednakże, przynęta cięta może być tak samo trudna do zdobycia i utrzymania jak wersja żywa.

Używaj najświeższej słonowodnej przynęty, jaką możesz znaleźć. Naturalne zanęty wędkarskie powinny być jędrne i mieć świeży zapach. Ryby używane na przynęty cięte powinny mieć czyste oczy i czerwone skrzela. Mrożone przynęty powinny być zapakowane próżniowo. Przynętę należy trzymać w lodzie w dobrze osuszonej chłodni.

Sztuczne przynęty do połowów na plaży

W ostatnich latach naukowcy opracowali sztuczne przynęty do łowienia na plaży z silnymi i atrakcyjnymi zapachami dla ryb. Zapachowe przynęty wędkarskie występują w różnych kształtach i rozmiarach, od popularnych przyczepek ligowych po płaskie ostrza do przynęt ciętych.

Te miękkie plastikowe przynęty działają dłużej niż przynęty naturalne i nie wymagają chłodzenia. Zawsze trzymaj przynętę zapachową w płynie, w którym została dostarczona i nigdy nie zostawiaj jej na haku, bo stwardnieje jak kamień i będzie niemożliwa do usunięcia.